jak wybrać matę do jogi?

To zdecydowanie najczęstsze pytanie jakie słyszeliśmy od naszych podopiecznych na zajęciach, wiele osób zadawało nam je również na instagramie, więc w końcu wzięliśmy się w garść i postanowiliśmy zrobić WIELKI test mat do jogi, w którym przeanalizowaliśmy aż KILKANAŚCIE różnych mat, z różnych półek cenowych pod kątem ich przyczepności oraz komfortu ćwiczenia skupiając się na dwóch pozycjach – psie z głową w dół, w którym często zatrzymujemy się, aby złapać oddech przed kolejną sekwencją, więc jest ona świetnym wyznacznikiem dla przyczepności danej maty oraz komfort na podstawie niskiego wypadu, w którym wiele osób skarży się na wgniatanie się kolana w ziemie i brak stabilizacji. Podzieliliśmy maty na kategorie związane z ich powłoką, bo to głównie od niej zależy, jak nam się będzie praktykowało na danym modelu. Jeśli stoisz przed zakupem swojej pierwszej maty lub chcesz wymienić swoją obecną, na taką, która będzie spełniała wszystkie Twoje oczekiwania, koniecznie obejrzyj film poniżej, aby nie popełnić błędu przy zakupie i móc w pełni cieszyć się z komfortowej praktyki.

tania mata vs. droga mata

Sami zaczynaliśmy ćwiczyć na macie za kilkanaście złotych, która bardzo szybko się zniszczyła i dość mocno zniechęcała do odważniejszych „wygibasów” podczas zajęć. Podchodząc do testu już z doświadczenia wiedzieliśmy, że niestety dobra mata, która będzie służyć nam przez lata to spory wydatek, jednak korzyści płynące z jej zakupu są naprawdę wysokie – znacząco zwiększa komfort, bezpieczeństwo i swobodę praktyki. Jednak jeśli dysponujecie ograniczonym budżetem w powyższym teście znaleźliśmy perełki, które mogą okazać się dla Ciebie strzałem w 10!

na co zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi?

Wspomnieliśmy o tym w filmie, ale warto to jeszcze raz zaznaczyć, że podczas zakupu maty do jogi najważniejsze są TWOJE INDYWIDUALNE preferencje. Duże znaczenie będzie miał rodzaj jogi, jaką uprawiasz, pozycje jakie zamierzasz wykonywać, to czy będziesz zabierać swoją matę do studia, czy będzie służyła tylko w praktyce domowej oraz szereg innych istotnych dla Ciebie czynników, Tak jak powiedzieliśmy, każdy rodzaj maty znajdzie swoich zwolenników i przeciwników z różnych względów, dlatego bazując na wiedzy, którą przekazujemy w filmie oraz własnej intuicji, dobierz model idealny dla siebie.

Jakie maty przetestowaliśmy?

Marki biorące udział w teście:
– Moonholi – https://pl.moonholi.com/ (z kodem helloyogi15 – zniżka 15% na wszystko [kod rabatowy nie miał wpływu na test!])
– Joy in me – https://joyinme.co/
– Decathlon – https://www.decathlon.pl/
– Manduka – https://eu.manduka.com/
– Alo – https://www.aloyoga.com/

Maty biorące udział w teście (chronologicznie):
– Mata Kimjalay Essential 4mm
– Mata Light Yoga 5mm
– Mata Kimjalay Comfort 8mm
– Manduka PRO
– Manduka Welcome
– Joy in me Mata FLOW Coated
– Joy in me Mata FLOW Long
– Joy in me Mata COATED
– Moonholi Mata VENUS
– Alo Chakra Warrior Mat
– Mata Kimjalay Grip+ 3mm
– Joy in me Mata PRO
– Joy in me Mata PRO plus
– Moonholi Mata PRO Sticky Illuminations
– Mata Kimjalay kauczuk/juta

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość szczerze i dogłębnie przetestować tak wiele odmiennych mat. Mamy nadzieję, że test rozjaśnił Wam temat i pomoże dokonać zakupu, który posłuży Wam na długie lata. Jak zawsze, jeśli pojawią się jakieś pytania śmiało odzywaj się do nas na maila, lub pisz do nas na instagramie. Chętnie pomożemy.

A jeśli chcesz wnieść swoją praktykę na wyższy poziom sprawdź nasz KURS JOGI DLA POCZĄTKUJĄCYCH. To wyjątkowe kompendium wiedzy i praktyk, dzięki którym zbudujesz solidne fundamenty i poznasz szereg narzędzi, dzięki którym zadbasz świadomie o siebie i swoje zdrowie, dobrze się przy tym bawiąc.

Podobne wpisy

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments